Czy preparaty z serii Selfie Project są bezpieczne dla mojej skóry?

Wszystkie preparaty z serii zostały przebadane pod nadzorem lekarza dermatologa w kierunku tolerancji skóry (w badaniach wzięli udział ochotnicy). Wyniki testów potwierdziły, że preparaty te nie wykazują właściwości drażniących – są więc komptybilne ze skórą. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo stosowania, z receptur wyeliminowano również pewne składniki, które potencjalnie mogłyby młodej skórze zaszkodzić: parabeny, SLS i SLES oraz oleje mineralne.

Czy muszę używać wszystkich kosmetyków serii Selfie Project, by osiągnąć dobre rezultaty?

Najlepsze rezultaty daje pełna pielęgnacja obejmująca wszystkie następujące po sobie kroki: oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie, upiększanie. Każdy z preparatów serii został opracowany w ten sposób, aby dopełniał i współdziałał z pozostałymi kosmetykami serii. Dlatego zachowanie pełnego rytuału pielęgnacyjnego ze wszystkimi elementami serii daje najwyższąs skuteczność działania. Warto jednak pamiętać, że systematyczne stosowanie nawet kilku wybranych preparatów z serii może przynieść dużą poprawę cery. W takim przypadku najlepiej stosować przynajmniej jeden produkt z każdego kroku pielęgnacji.

3

Jestem chłopakiem, czy ja też mogę używać kosmetyków Selfie Project?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również mężczyźni stosowali kosmetyki. Bycie zadbanym nie jest już od dawna wyłącznie kobiecą cechą. Statystycznie więcej chłopców niż dziewcząt boryka się z niedoskonałościami cery, dlatego Selfie Project jest przeznaczona również dla nich. Dobrane do serii zapachy są modne, świeże i energetyczne, mogą podobać się niezależnie od płci. Konsystencje kosmetyków są lekkie i nietłuste. Kolorowe i wygodne w użyciu opakowania nie sugerują przeznaczenia tylko dla jednej z płci.

4

Czy to prawda, że przy skórze z niedoskonałościami trzeba zrezygnować z nakładania makijażu?

Jak najbardziej można nakładać makijaż nawet przy niedoskonałościach skóry, należy jednak pamiętać o dwóch ważnych zasadach. Po pierwsze, warto nakładać makijażu cienką warstwą, by nie zapychać nadmiernie cery (zapomnij o „tapecie” – gruba, widoczna warstwa makijażu jest już dawno niemodna, teraz najmodniejszy jest naturalny, świeży wygląd). Po drugie, najlepiej sięgnąć po kosmetyki do makijażu przygotowane specjalnie z myślą o cerze z niedoskonałościami (tak jak np. Matujący puder antybakteryjny #4EverMatt z serii Selfie Project). Takie preparaty nie tylko maskują niedoskonałości i poprawiają wygląd cery, ale także zawierają dodatkowe składniki aktywne i pielęgnacyjne, których działanie wspomaga walkę z niedoskonałościami i nie przyczynia się do pogorszenia stanu cery.

5

Nie jestem już nastolatkiem, ale nadal borykam się z niedoskonałościami skóry. Czy mogę używać kosmetyków Selfie Project?

Niestety, niekiedy zdarza się tak, że okres dojrzewania mija, a niedoskonałości wciąż pojawiają się na skórze. W takim przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, by nadal używać kosmetyków, które nam służą i poprawiają stan naszej cery. Dlatego warto na problemy niedoskonałości używać serii Selfie Project nawet wtedy, gdy nie jest się już nastolatkiem. Wtedy jednak należy uzupełnić pielęgnację również dodatkowymi preparatami dopasowanymi do wieku, np. Anti-aging.

Gdzie mogę kupić produkty Selfie Project?

Preparaty z serii Selfie Project znajdziesz w drogeriach ROSSMANN.